Futsal | Női Magyar Kupa, döntő 2018

2018.03.04.

A kupadöntőben vágott vissza a böszörményieknek a Tolna-Mözs

A Brandmission-Artifex Tolna-Mözs női futsalcsapata nyerte a Magyar Kupa 2017/2018-as kiírását, miután a döntőben büntetőkkel legyőzte a Hajdúböszörményi TE gárdáját.

A sors megadta a tolnaiaknak a lehetőséget, hogy visszavágjanak a Hajdúböszörménynek az egy héttel korábban a bajnokságban elszenvedett 3–0-s vereségért. Qurikó Vivien együttese akkor sem volt jobb három góllal a Tolnánál, de amíg a vendégeknek szinte minden bejött, addig a hazaiaknak semmi.

Kép

A Final Fourban a tolnaiak helyzete kísértetiesen hasonlított a bajnokiéhoz: a csapatvezető, Tóth Ferenc ezúttal sem ülhetett le a kispadra, csakúgy, mint a télen igazolt Farkas Klaudia. Ennek ellenére az elődöntőben a Ricsillát 3–1-re legyőzték (nem mellesleg a zalaegerszegieknek is visszavágtak a bajnoki 1–4-ért és 4–4-ért), a HTE pedig a címvédő Astrát verte ugyanilyen arányban.

A nyíregyházi Continental Arénába vérbeli döntőt varázsolt a két csapat: a gól nélküli első félidőt követően a hajdúságiak jutottak vezetéshez a sok nagy csatát megélt Pádár Anita találatával, de örömük nem tarthatott sokáig. A mindössze három cserével felálló Tolna (szemléltetésképpen: a HTE kispadján heten ültek) nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt, s egy öngóllal sikerült egyenlíteniük.

A hosszabbításban újfent a Böszörmény szerzett vezetést, hogy aztán Szalkai Kitti találatával büntetők döntsék el az aranyérem sorsát. A tízmétereseknél a tolnaiak lába nem remegett meg, míg a másik oldalon egy büntető kimaradt, így Varga Adél csapatkapitány lövésével beírta magát a Tolna-Mözs a női futsal Magyar Kupa történelmébe.

Női Magyar Kupa, döntő

Brandmission-Artifex Tolna-Mözs–Hajdúböszörményi TE 2–2 (0–0), hosszabbítás után. Büntetőkkel: 3–1.

Tolna-Mözs: Ősz – Szalkai, Horváth H., Folk Zs., Varga A. Csere: Török K., Kaiser, Üveges.

HTE: Torma – Vígh, Pádár, Bokor, Tell. Csere: Szekér, Nagy A., Kota, Mogyorósi, Kovács A., Benkő, Szilágyi. Gólszerzők: Benkő (28., öngól), Szalkai (48.), illetve Pádár (24.), Bokor (43.).

Berg Sándor, fotó: szerző felvétele